Mleczko oczyszczające: co to jest, jak go używać i jak wybrać najbardziej odpowiednie

Mleczko do demakijażu to kosmetyk przeznaczony do codziennego oczyszczania twarzy. Zobaczmy, jak prawidłowo go używać i jak wybrać najbardziej odpowiedni.

Mleczko do demakijażu to produkt zdolny do usuwania resztek makijażu i zanieczyszczeń nagromadzonych na twarzy w dzień lub w nocy. Jest delikatny, odpowiedni dla każdego rodzaju skóry i jest jednym z najczęściej używanych produktów do pielęgnacji twarzy.

Co to jest mleczko oczyszczające

Mleczko oczyszczające to emulsja składająca się z fazy lipidowej i fazy wodnej (zawierającej wodę i substancje rozpuszczalne w wodzie), połączonych ze sobą przez emulgatory, które mają za zadanie stabilizować emulsję. Ma biały kolor i płynną konsystencję oraz nie zmienia naturalnego pH skóry. Formuła mleczka oczyszczającego zazwyczaj zawiera również inne składniki o określonych właściwościach. Mowa tu o ekstraktach roślinnych, masłach, olejach, a dla skóry dojrzałej witaminy i substancje przeciwstarzeniowe.

Jak stosować mleczko oczyszczające

Mleczko do demakijażu należy stosować dwa razy dziennie: rano do oczyszczenia twarzy z zanieczyszczeń nagromadzonych w nocy i wieczorem do usunięcia resztek makijażu i zanieczyszczeń nagromadzonych w ciągu dnia. Niewielką ilość produktu nanieść rękoma lub wacikiem na twarz i szyję, a następnie spłukać wodą.

Dla tych, którzy również stosują płyn micelarny, właściwa kolejność to: mleczko oczyszczające, woda micelarna i tonik. Mleczko oczyszczające stosuje się zawsze po demakijażu. Niektóre mleczka oczyszczające oczyszczają i usuwają makijaż z twarzy, więc nie jest potrzebny żaden płyn do demakijażu. Tonik jest niezastąpionym produktem. Oprócz dopełnienia oczyszczania twarzy, przywraca naturalne pH skóry i przygotowuje ją do wchłonięcia substancji zawartych w kremie. Innym przydatnym produktem do porannej rutyny jest krem ​​przeciwsłoneczny ze współczynnikiem ochronnym odpowiednim dla Twojego rodzaju skóry. Niektóre kremy do twarzy na rynku zawierają już czynnik chroniący przed słońcem.