Jak łatwo i skutecznie czyścić pędzle do makijażu

Wyobraź sobie cały brud, który gromadzi się między włoskami pędzli do makijażu. Rozwiązanie? Czyść je często, korzystając z produktów, które masz w domu.

Czyszczenie pędzli do makijażu to jedna z tych rzeczy, której się nie docenia. Włosie brudnej szczoteczki jest pojemnikiem na drobnoustroje i naraża skórę twarzy na infekcje i pryszcze. Ma to wpływ również na makijaż, ponieważ trudno jest prawidłowo nałożyć cień do powiek za pomocą pędzla, który nigdy nie jest regularnie myty.

Czyste pędzle do makijażu w trzech prostych krokach

Pędzle do makijażu należy myć przynajmniej raz w tygodniu, jeśli są używane codziennie. Dobrą wiadomością jest to, że nie jest to trudne i nie musisz kupować specjalnych produktów – wystarczą szampon, mydło do naczyń, mydło, płyn micelarny lub płyn do kąpieli dla dzieci.

W przypadku częstego mycia detergent musi być bardzo delikatny, aby pędzle nie ulegały szybkiemu zużyciu. Oto trzy proste kroki, które należy wykonać, aby wyczyścić pędzle bez ich uszkadzania:

  1. Mydło

Uruchom szczoteczkę pod strumieniem wody, a następnie namyj ją, pocierając ją w dłoni lub w pojemniku, w którym nalałeś trochę mydła w płynie, detergentu lub szamponu. Używając mydła w kostce, wystarczy jednak pocierać je mokrym pędzlem.

  1. Płukanie

Upewnij się, że woda nie jest zbyt gorąca i nie wnika między nasadę włosia a rączkę, ponieważ ta ostatnia może się odkleić. Płucz, aż zobaczysz czystą wodę wypływającą z włosia.

  1. Suszenie

Pozostaw pędzle do wyschnięcia na powietrzu. Najlepsza pozycja, żeby ich nie zrujnować? Wiszące do góry nogami, aby ułatwić suszenie, zapobiec przedostawaniu się wody do rączki i zachować jej kształt. Ewentualnie ułóż je poziomo na czystej ścierce. Nie używaj suszarki do włosów, aby przyspieszyć proces, ciepło zniszczy włosie. Możesz jednak przetrzeć je wacikiem.

 

Czyszczenie pędzli do makijażu jest proste, niedrogie i nie zajmuje dużo czasu. Ale to nie wszystko: to samo powinieneś zrobić z gąbkami, wysterylizować pęsety, nożyczki, pilniki do paznokci i zalotki i przynajmniej raz w miesiącu wyprać kosmetyczkę ręcznie lub w pralce. W rzeczywistości z czasem rozwija się wiele drobnoustrojów, które w kontakcie z narzędziami do makijażu i kosmetykami mogą powodować infekcje. Więcej porad o makijażu i kosmetykach stosowanych do twarzy przeczytasz w poniższym artykule https://twarz.pl/plyn-micelarny-czy-to-wystarczy-do-demakijazu/