Dyfuzory do olejów eterycznych. Wszystko co powinieneś o nich wiedzieć

Dyfuzory do olejków eterycznych cieszą się coraz większą popularnością. To niewielkie urządzenie pozwala otulić mieszkanie przyjemnym zapachem i zapewnia relaksacyjną atmosferę. Dyfuzory stanowią również dekorację w pomieszczeniu. Niektóre modele świecą w kilku kolorach dzięki wbudowanym diodom LED.

Czym jest dyfuzja?

Dyfuzja olejków eterycznych lub uwalnianie ich w powietrzu, to jeden z najpopularniejszych sposobów wykorzystania olejków eterycznych. Dyfuzor to urządzenie elektryczne, które rozprowadza wybrany olejek po całym pokoju lub domu przez wybrany przez Ciebie czas. Tworzy bardzo zachęcający zapach i jest bezpieczny – o ile jest właściwie używany.

Najpopularniejszy typ dyfuzora

Eksperci zalecają stosowanie ultradźwiękowego dyfuzora. Jego działanie polega na wykorzystaniu częstotliwości elektrycznych do szybkiego wibrowania. Tworzy się w ten sposób efekt podobny do wrzącej wody. Wibracje rozbijają olejki eteryczne na maleńkie mikrocząsteczki, które następnie rozpraszają się w powietrzu jako drobna mgiełka. Dyfuzor ten nie potrzebuje ciepła a tym bardziej wody. Jest to również o wiele bezpieczniejsze urządzenie w użytkowaniu. Dodatkowo są łatwe do czyszczenia i zwykle nie pękają.

Cechy dobrego dyfuzora

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój dyfuzor jest łatwy do czyszczenia. Ma wbudowany zegar, który pozwoli Ci uwolnić odpowiednią ilość olejków. A także jest bezpieczny dla zdrowia – nie patrz na cenę. Dobry dyfuzor rozproszy wystarczającą ilość aromatu, aby wyczuć zapach w pomieszczeniu w mniej niż 30 minut. Jeśli olejki będą uwalniane dłużej możesz podrażnić swoje drogi oddechowe.

Olejki eteryczne a domowe zwierzęta

Ulegając nowym trendom nie zapominajmy o naszych pupilach. I choć olejki eteryczne są przyjemne dla ludzi, to dla zwierząt już nie! Dodatkowo niektóre z nich mogą być dla psów i kotów bardzo niebezpieczne. Najlepszym rozwiązaniem jest niestosowanie dyfuzorów w pobliżu Naszych pupili.