Lampa glamour złota Ideal Meble

Oświetlenie w aranżacjach w stylu glamour jest wyjątkowo istotne. Cały styl glamour opiera się na świetle Zarówno tym naturalnym, tym odbitym od błyszczących powierzchni, oraz tym rozproszonym w kryształach. W przypadku stylu glamour możemy powiedzieć o dwóch głównych nurtach: opartym na złocie i opartym na srebrze, chromie. 

W tym artykule postaramy się zwrócić większą uwagę na kolor złoty. Wnętrza w których wykorzystujemy złoto, w odróżnieniu od tych dzie preferowane jest srebro i chrom wydają się cieplejsze. Wiadomo, że złoto to kolor związany z władzą, dlatego złotem otaczali się królowie. 

Tradycyjnie złoto łączymy z mocnymi kolorami takimi jak ciemna czerwień, granat, ciemna zieleń czy purpura. To dość ciężkie ale bardzo eleganckie zestawienie. 

Wspólcześnie z dużym sukcesem tworzy się połączenia złota z bielą, szarością, beżem, oraz kolorami pastelowymi. Takie aranżacje są bardzo nowoczesne i wydają się być lekkie, delikatne. 

Lampa glamour złota wisząca.

Lampa glamour złota może być bardzo klasyczna w której na przykład postawimy na rozpraszanie światła w kryształach. Takie lampy glamour z reguły składają się z wielu elementów po to aby stworzyć wyjątkowy efekt oparty właśnie na złamaniu się, bądź rozproszeniu światła. W ten sposób powstają piękne efekty świetlne. 

Lampa wisząca glamour złota może mieć też bardzo prostą, nowoczesną formę. Bardzo popularne w ostatnim czasie są lampy bazujące na kształcie okręgu. Takie lampy wizualnie są zdecydowanie lżejsze stawiają one nacisk na efektowną formę samej lampy. 

To jaką lampę wiszącą w stylu glamour wybierzemy zależy do nas, dobrze jest aby forma lampy była spójna z aranżacją całego salonu. 

Lampa wisząca glamour Ring Circle 40+60+60 LED NA 1 PODSUFITCE (foto: IdealMeble.pl) 

Jeśli decydujemy się również na oświetlenie wspomagające w formie kinkietów glamour, lamp podłogowych glamour, czy lamp stołowych warto pomyśleć o spójności. Jeśli mamy problem aby dobrać różne lampy w taki sposób aby do siebie pasowały możemy zdecydować się na lampy glamour które tworzą serie, lub poprosić w pomoc specjalistę ze sklepu. 

Krzesło glamour w kolorach złota

Do złotej lampy zdecydowanie będzie pasowało krzesło glamour ze złotymi nogami. Możemy sobie pozwolić na naturalne odcienie drewna w złotych odcieniach, nogi pomalowane na złoto lub na błyszczące złote nogi. 

Możemy też nasze krzesło wzbogacić o złote pinezki lub kołatkę, która wygląda bardzo dekoracyjnie i elegancko. 

Krzesło glamour Chesterfield Rodan z tyłu pikowane nogi złoty chrom (foto:IdealMeble.pl) 

Fotel glamour dopełnienie salonu

Fotel glamour tak jak krzesło może posiadać złotą podstawę. Wówczas nasza aranżacja będzie spójna. Należy pamiętać, że większość modeli foteli glamour ze złotą podstawą występuje również z podstawami w kolorach srebro, chrom. 

Możemy wybrać klasyczny fotel np.: fotel chesterfield w formie klubowej lub z wysokim oparciem fotel glamour chesterfield Uszak. Możemy też wybrać nowoczesny fotel w stylu glamour zarówno z niskim jak i wysokim oparciem.