ZMIANA PORY ROKU: 4 POMYSŁY NA RECYKLING UŻYWANEJ ODZIEŻY

Zmiana sezonu to dobra okazja do reorganizacji garderoby. Ale co zrobić z ubraniami, butami i torebkami, które wciąż są w dobrym stanie?

Zbliża się zmiana pory roku, a wraz z nią reorganizacja garderoby. Jednak nieużywana i w dobrym stanie odzież zaczyna się niepotrzebnie gromadzić. Więc co z tym zrobić? Wyrzucanie ich oznaczałoby ich zanieczyszczenie i marnowanie, natomiast wydłużenie ich cyklu życia miałoby pozytywny wpływ na środowisko. Możesz w ten sposób pomóc innym potrzebującym.

Jak poddawać recyklingowi zużytą odzież i akcesoria?

Poniżej znajdziesz cztery przydatne wskazówki dotyczące recyklingu zużytej odzieży i akcesoriów.  Nie zabrakło również odzieży dziecięcej oraz sukien ślubnych i wizytowych.

  1. Podaruj

Jeśli twoje ubrania są nadal w dobrym stanie, przekaż je. Znajdź stowarzyszenie, które dzięki zbiórce odzieży używanej realizuje projekty solidarnościowe w biednych krajach świata. Pojemniki PCK można znaleźć wszędzie.

  1. Wymiana

Zorganizowanie miłego popołudnia ze znajomymi poświęconego wymianie używanych ubrań i akcesoriów to świetny pomysł. Możesz zmienić to w rodzaj sezonowego lub corocznego rytuału, czasu, w którym wszyscy się spotykają.

  1. Sprzedaj

Innym rozwiązaniem jest oferowanie odzieży używanej i akcesoriów do niektórych sklepów z odzieżą vintage, pchlich targów czy outletów. Znajdziesz także liczne aplikacje na smartfona.

  1. Recykling z kreatywnością

Jeśli masz sukienkę, która nie nadaje się do wymiany, darowizny lub sprzedaży, a igły i nici ci uchodzą na sucho, możesz spróbować swoich sił w kreatywnym recyklingu. You Tube oferuje wiele samouczków wideo na temat recyklingu używanych ubrań. Wyobraźnia nie ma granic, a wiele z proponowanych rozwiązań jest również prostych w realizacji. Oprócz ubrań można przerabiać zasłony, poszewki na poduszki, prześcieradła i koce.