Kolory pomogą kształtować Twoją przestrzeń

Czy wiesz, że kolory oprócz dekorowania pomieszczeń je kształtują?

Na przykład kolor czerwony sprawia, że ​​przestrzenie wydają się mniejsze, więc najlepiej go unikać w małych pomieszczeniach. Jednak jest odpowiedni, jeśli chcesz pomalować bardzo duże pomieszczenie. Nadasz mu niezwykłą intymność.

Z tego powodu ważne jest, aby zastanowić się nie tylko, których tonów użyć, ale także jak je umiejscowić na ścianach.

Niski sufit

Aby sufit wydawał się wyższy, ściany powinny być w jednym kolorze. Sam sufit natomiast biały lub w jasnym odcieniu barwy użytej na ścianach.

Głęboki pokój

Aby poszerzyć głębokie, wąskie pomieszczenie, pomaluj ściany boczne na jasny kolor, a na tylną użyj ciemniejszego odcienia.

Mały i ciemny pokój

Jeśli pokój jest mały i ciemny, należy pomalować sufit na kolor podłogi i pomalować ściany boczne jaśniejszymi odcieniami.

Duże i płytkie pomieszczenie

Jeśli chcesz nadać pomieszczeniu głębię, musisz pomalować ściany boczne ciemniejszymi odcieniami. Natomiast sufit i podłoga powinny być kilka tonów jaśniejsze.

Duży i jasny pokój

Aby duży i jasny pokój był bardziej intymny, musisz wybrać ciemny kolor podłogi, pozostawiając jaśniejsze ściany.

Podkreślony kącik

Jeśli chcesz uwydatnić pojedynczą ścianę pokoju lub jego część, musisz pomalować odpowiednią ścianę na ciemniejszy i kontrastujący kolor w porównaniu z pozostałymi.

 

Małe i nieregularne pomieszczenie

Tylko jeden dominujący kolor powinien być zastosowany na podłodze, jeśli chcesz ujednolicić wygląd otoczenia o nieregularnym planie.

Bardzo wysoki sufit

Aby pomieszczenie z bardzo wysokim sufitem było bardziej przyjazne, należy wybrać ten sam kolor podłogi i sufitu, malując również górną część bocznych ścian.

 

Chcąc projektować harmonijne środowiska, dzięki którym na co dzień żyjesz i czujesz się dobrze, konieczne jest nieszablonowe podejście. Uwzględniając wszystkie elementy pomieszczenia można stworzyć przestrzeń przyjazną każdemu. Warto zastosować się również do 2 złotych zasad malowania ścian, o których mowa w poprzednim artykule.