rośliny, wystrój, dekoracja wnętrz, trendy wnętrzarskie

Największe trendy wnętrzarskie w 2021 roku – sprawdź jakie elementy były najbardziej pożądane we wnętrzach!

Jeśli czujesz się być przytłoczony/a nadmiarem pracy i ilością obowiązków to mam dla ciebie zdecydowanie pozytywną wiadomość. Tegoroczne trendy we wnętrzach były odzwierciedleniem swego rodzaju osobistego azylu, w którym chętnie spędza się wolne chwile i odpoczywa od codziennej gonitwy. Jakie motywy przewodnie były na topie? Oto przegląd 3 najlepszych elementów.

1. Trendy wnętrzarskie w 2021 roku – naturalne materiały

Wśród nich można wyróżnić dwa najmocniejsze: wiklinę i surowe drewno. Obecnie prawie w każdym sklepie możemy znaleźć ozdobne drewniane deski do serwowania przekąsek albo wielkie, okrągłe lustra z wiklinową ramą. Wiele takich dekoracji jest dostępnych w różnego rodzaju sklepach meblowych w szerokim przedziale cenowym. Moim faworytem jest przede wszystkim Pepco, które na przestrzeni lat prężnie się rozwinęło pod tym względem. Ma nie tylko coraz większy wybór home deco, ale również cenowo jest bardzo przystępne w porównaniu do innych sklepów tj. Home&You.

2. Modne wnętrza w 2021 roku – zaokrąglone formy mebli

W tym roku nastąpiła zmiana kształtów łóżek, kanap i foteli. Po minimalistycznych i prostych meblach na tę chwilę prawie nie ma śladu, gdyż większość ma zdecydowanie opływowe sylwetki, które zachęcają do spędzania w nich czasu. Najlepiej gdyby były wykonane z aksamitnych materiałów albo pikowane. Co do kolorów wybór jest niezwykle szeroki- butelkowa zieleń, granat, róż czy pomarańcz – im intensywniejszy odcień tym lepiej.

3. Trendy w urządzaniu wnętrz – wielobarwne ściany

Jeśli zależy Ci na tym, aby twoje wnętrza wyglądały przytulnie i miło się do nich wracało to naprawdę warto zainwestować w dobrej jakości, wielokolorową tapetę. Dzięki niej pomieszczenie będzie się wydawało dużo bardziej przyjazne niż zwykłe, białe ściany. Jeśli jesteś miłośnikiem kwiatów albo zwierząt weź to pod uwagę w poszukiwaniach swojej idealnej fototapety. W chwili obecnej mamy do wyboru ogromne ilości tego typu dekoracji ściennych, więc zachęcam do przejrzenia ofert sklepów.

W tegorocznych aranżacjach wnętrz zdecydowanie przeważał motyw natury, ekologiczne materiały oraz wielobarwność mebli i ścian. Najważniejsze, żeby wystrój czterech ścian był odzwierciedleniem twoich marzeń i potrzeb.