Sypialnia w stylu vintage – zobacz jak to zrobić

Tapeta do sypialni w stylu vintage

Styl vintage można uzyskać również w sypialni, wykorzystując tapetę w klasycznym stylu. Najpopularniejsza tapeta to ta z prostym, klasycznym wzorem w odcieniach sepii i ciemnego brązu. Radzimy użyć tapety tylko na jednej ścianie sypialni, być może tej, na której ustawisz regały, a nie biurko.

Zrób to sam w stylu vintage

Od kilku lat nie brakuje miejsc, w których można przejrzeć meble antyczne lub nowoczesne. Nawet produkty w sprzedaży, które umożliwiają odzyskanie utraconego blasku, są teraz w zasięgu każdego.

Etapy obróbki potrzebnej do przeprowadzenia renowacji mebla są wtedy skrócone i proste. Co sprawia, że pozostają w zasięgu każdego. Na czym to polega? Wystarczy czyszczenie mebla i 2 lub 3 warstwy farby! Oczywiście operacja wymaga uprzedniego upewnienia się, że mebel nie ma otworów świadczących o tym, że mógł być zaatakowany przez korniki. W tym przypadku, jeśli mebel ma dla nas wyjątkową wartość, najlepiej poprosić o pomoc specjalistę.

Pomaluj na biało

Niezależnie od tego, czy to ściany, podłoga czy sufit, białe powierzchnie natychmiast nadadzą Twojej sypialni olśniewającą świeżość. Wybierz bladą biel lub ciepłą mlecznobiałą i pomaluj ściany. Zdobądź też stary wieszak na ubrania i udekoruj go pięknymi kwiecistymi szlafrokami, połóż kilka lnianych poduszek na półkach i na koniec dodaj surowe ceramiczne wazony, aby stworzyć uroczy kącik o rustykalnym uroku.

Zrób miejsce na toaletkę w swojej sypialni

Toaletka to niezbędny element w Twojej klasycznej sypialni. Niezależnie od tego, czy wybrałeś rzeźbioną drewnianą toaletkę w stylu wiktoriańskim, czy nowoczesną z lat 50., nie ma to znaczenia, obie doskonale nadają się do podkreślenia uroku vintage. Ale upewnij się, że zarezerwowałeś honorowe miejsce dla swoich cennych mebli.

Kiedy już masz najlepszą aranżację w pokoju, wykorzystaj wszystkie jego powierzchnie i nisze, aby pochwalić się biżuterią, perfumami, bibelotami i wspomnieniami, które wiążą Cię z wyjątkowym momentem w Twoim życiu, na przykład odpowiednio oprawionymi zdjęciami. W ten sposób zyskasz szczyptę staromodnego blasku, któremu nikt nie będzie w stanie się oprzeć!