Minimalistyczne elementy projektu własnego mieszkania

Minimalizm jest nie tylko przewodnikiem po schludnym i oszczędnym w formie, świecie. To w pewnym stopniu sposób na utrzymanie harmonii również tam, gdzie codziennie panuje zgiełk i chaos. Sztuka minimalistyczna bardzo dobrze przyjęła się również w architekturze wnętrz, stanowiąc w połączeniu z subtelnością jeden z najbardziej pożądanych efektów wnętrzarskich. O historii minimalizmu możesz poczytać w artykule „Pięć kluczowych faktów na temat minimalizmu„.

Minimalistyczne przestrzenie są natychmiast rozpoznawalne dzięki ich wyrazistemu, czystemu, uporządkowanemu i monochromatycznemu wyglądowi. Oczyszczanie przestrzeni pomaga oczyścić umysł i stworzyć poczucie wizualnego spokoju. Jednak niektóre minimalistyczne projekty mogą wyglądać na nieco bezduszne. Aby tego uniknąć i aby Twoja minimalistyczna przestrzeń była również przyjazna, możesz wykonać kilka drobnych poprawek. Niezależnie od tego, czy jest to kuchnia, sypialnia czy przestrzeń życiowa.

 

Spraw, aby minimalistyczna przestrzeń była ciepła i przyjazna

Połącz różne odcienie i tekstury. Podczas korzystania z monochromatycznej palety kolorów świetnym sposobem na wprowadzenie ciepła do przestrzeni jest łączenie różnych odcieni i mieszanie tekstur. Na przykład zastosowanie lnianych tapet oraz miękkich wełnianych tkanin i dywaników w sypialni dodaje kojącego ciepła. W łazience faktura i słoje płytek mogą dodać wizualnego zainteresowania przy zachowaniu neutralnej palety barw, a drewniane dodatki mogą zmiękczyć surową biel lub elementy betonowe.

Dodaj tekstylia – dodają teksturę, wymiar i ciepło do przestrzeni. Zasłony, pościel, poduszki i dywaniki z różnych tekstyliów, takich jak len, wełna i bawełna, to tylko kilka przykładów tego, jak można dodać ciepła i komfortu do pomieszczenia, zachowując jednocześnie styl.