Kilka wskazówek dotyczących skandynawskiej dekoracji w domu!

Czy chcesz dodać odrobinę skandynawskiej nuty do swojego domu, w swojej wewnętrznej przestrzeni mieszkalnej? Istnieje kilka sztuczek, aby stworzyć skandynawską atmosferę, o której tak bardzo marzysz.

  1. Połącz drewno i biel

Drewno i biel! Nie ma nic lepszego niż ten stop inspirowany europejską daleką północą, aby wnieść odrobinę skandynawskiego wystroju do Twojego designerskiego salonu. Najbardziej reprezentatywną cechą stylu skandynawskiego jest drewno. W połączeniu z bielą stworzy w Twoim wnętrzu tę naturalną atmosferę, zarówno prostą, jak i świetlistą, tak popularną wśród Skandynawów. Nie przeszkadza to jednak w dodaniu kilku odcieni koloru w pastelowych tonach, aby dodać energii całej dekoracji.

  1. Dywany naturalne i geometryczne

Piękne połączenie drewna, geometrycznego dywanu i bieli w skandynawskim wystroju

  1. Prostota

„Proste, ale praktyczne” to motto stylu skandynawskiego. Skomplikowane falbany i ozdoby należy zatem pominąć. Zamiast tego wolą naczynia o eleganckim wyglądzie i drobne akcesoria, takie jak świeczniki.

  1. Używaj tekstyliów, które mają ładne wzory

Podobnie jak meble i kolor biały, tekstylia są integralną częścią podstawowych elementów wystroju skandynawskiego. Oprócz miękkości i komfortu, które oferują, sprawiają, że wystrój jest jeszcze bardziej autentyczny i oryginalny. Dlatego nie należy lekceważyć poduszek i wełnianych narzut . Od sypialni po salon i łazienkę, tekstylia można łatwo zintegrować z dekoracją, aby stworzyć atmosferę charakterystyczną dla skandynawskiego designu.

  1. Nie zapomnij o zwierzęcym dotyku

Zintegruj zwierzęcą miękkość ze swoją dekoracją, aby zawsze było ciepło. Prawdziwe czy fałszywe skóry owcze doskonale odnajdują się w skandynawskim wnętrzu. W nogach łóżka, na dywaniku lub na krześle wprowadzą do Twojego wnętrza miękkość, czyniąc z niego prawdziwe przytulne gniazdko. 

Sprawdź również co na temat urządzania w stylu scandi mówią specjaliści, zajrzyj tutaj https://zainspiruj.pl/jak-stworzyc-aranzacje-domu-w-stylu-skandynawskim-z-poradami-projektantow/

Kontrastowe kolory, które nadają wnętrzu elegancki wygląd

Designerskie krzesło to jeden z nielicznych elementów dekoracyjnych, dzięki którym Skandynawowie tworzą kontrast we wnętrzu. Żółty, szary, niebieski, zielony, ciemnobrązowy to tylko niektóre z najczęściej używanych kolorów. Te neutralne lub pastelowe odcienie są wyjątkowo świetliste, co pozwala na tworzenie przyjemnych dla oka aranżacji bez zaciemniania przestrzeni. Inne bardziej intensywne odcienie, takie jak czerń, służą również do uzyskania bardzo wyraźnych kontrastów w minimalistycznych wnętrzach.

Prostota, która nie rezygnuje z wygody

Charakterystyczne dla skandynawskich wnętrz designerskie krzesło łączy w sobie prostotę, elegancję i wygodę. Z tapicerką lub bez, sprzyja wygodnemu siedzeniu dzięki genialnie przemyślanej głębokości i wysokości siedziska. Może również zawierać podłokietnik dla wygodnego użytkowania na przykład w biurze.

Naturalne materiały w skandynawskim wystroju

Skandynawowie mają szczególny związek z naturą. Otoczeni lasami rozciągającymi się jak okiem sięgnąć, na co dzień troszczą się o ekologię. Drewno jest zatem jednym z głównych materiałów, z których korzystają. Tak więc wnętrza o skandynawskim wystroju wzorowane są głównie na drewnie (czasem litym), w szczególności sośnie, dębie, brzozie, jodle, a nawet buku. Od parkietu po meble i akcesoria dekoracyjne, jasne drewno można znaleźć wszędzie w skandynawskiej dekoracji, nadając jej naturalny charakter. Za pomocą kilku przedmiotów dekoracyjnych drewno można mieszać z innymi naturalnymi materiałami, takimi jak skóra, kamień, a nawet szkło. Metal taki jak aluminium również może znaleźć swoje miejsce, ale nie będzie dominujący.

Miękkie materiały

Celem stylu skandynawskiego jest stworzenie w pomieszczeniu delikatnej atmosfery z przytulną atmosferą. Tak więc oprócz drewna, które już buduje ciepły klimat, w skandynawskich wnętrzach znajdziemy miękkie modne materiały, które wzmacniają komfort. Kilka poduszek na sofie, wełniana pled na fotelu, dywanik ze sztucznego futra w nogach łóżka… Wiele przedmiotów z miękkich materiałów sprawia, że ​​skandynawski design jest idealną ozdobą, aby Twoje wnętrze było przytulnym gniazdem bardzo dobrym do życia.

Czyste i minimalistyczne kształty

Zawsze w logice estetyki i prostoty skandynawski design pozostaje bardzo elegancki, a jednocześnie wyjątkowo funkcjonalny. Rzeczywiście, nic nie jest używane tylko jako ozdoba w skandynawskim wystroju. Każdy obiekt w taki czy inny sposób odpowiada na potrzeby mieszkańców w zakresie komfortu i dobrego samopoczucia. Od poduszek i opraw oświetleniowych po dywaniki i podłogi, wszystko zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić ciepłe i kojące środowisko życia, bez przytłaczania przestrzeni.

Wysoce zoptymalizowana jasność

Światło to niezbędny element w skandynawskiej dekoracji. Rzeczywiście, z naszymi skandynawskimi przyjaciółmi słońce zachodzi bardzo wcześnie. Ci ostatni, nie korzystając w wystarczającym stopniu z naturalnego światła, polegają na wszystkich elementach dekoracji, aby wnieść światło do swoich wnętrz. Dlatego lepiej rozumiemy wybór skoncentrowany na jasnym drewnie do mebli. Do tego dochodzi oczywiście proliferacja świateł. Lampy podłogowe, wszelkiego rodzaju zawieszenia, lampy stołowe i girlandy z łatwością odnajdą swoje miejsce w skandynawskim wystroju. Czy to na komodzie, na stoliku nocnym, czy na biurku, lampie nigdy nie brakuje miejsca w tym stylu dekoracji.