Zadbaj o swoją skórę, poznaj 5 sposobów na domowy peeling

Peeling to niezbędny krok do uzyskania gładkiej i zdrowej skóry. Pozwala m.in. pozbyć się martwego naskórka, ale także pobudzić mikrokrążenie. Oto kilka domowych przepisów na peelingi, których możesz używać raz w tygodniu na lekko zwilżonej skórze przez około 10 minut.

1. Podstawowy, z solą:

Aby zrobić domowy peeling do ciała na bazie soli, wymieszaj w pojemniku 4 łyżki drobnej soli i 2 łyżeczki oliwy z oliwek. Następnie nałóż ten peeling na całe ciało okrężnymi ruchami. W razie potrzeby zwiększ ilość.

Małe sztuczki:

– Ten domowy peeling jest skuteczny również w przypadku skórki pomarańczowej!

– Jeśli masz bardziej wrażliwą skórę, zastąp sól drobnym cukrem.

2. Specjalnie do twarzy, z miodem:

Aby zrobić domowy miodowy peeling do twarzy, wymieszaj jedną łyżkę płynnego miodu z jedną łyżką drobnego cukru. Delikatnie masuj twarz tą domową mieszanką.

Mała wskazówka:

– Nałożenie tego peelingu na ciało może być również bardzo przyjemne.

3. Bardziej egzotyczne, na bazie mango:

W przypadku skóry mieszanej i tłustej obierz mango i wymieszaj z drobnym cukrem. Następnie nałóż ten peeling na twarz i ciało.

4. Dla miękkiej skóry z mlekiem:

W przypadku suchej skóry wymieszaj łyżkę mąki z odrobiną pełnego mleka, aż uzyskasz gładką pastę. Następnie nałóż ten preparat na twarz.

Możliwa odmiana:

– Dla ciała dodaj dwie do trzech szklanek pełnego mleka do wody do kąpieli i zrelaksuj się.

5. Nawilżający i odżywczy z jogurtem:

Dla każdego rodzaju skóry. Wlej do pojemnika 2 łyżki jogurtu naturalnego, 2 łyżki proszku migdałowego i 1 łyżeczkę słodkich migdałów. Nałóż ten domowy peeling na skórę, masując.

Istnieje oczywiście wiele innych metod złuszczania skóry. Sesje w saunie i łaźni tureckiej, a także urządzenia parowe do użytku w domu, które otwierają pory skóry. Następnie wystarczy potraktować je np. rękawiczkami z końskiego włosia lub innym rodzajem peelingu, który można znaleźć w sklepach.