Olejki eteryczne do domu

Przeczytaj dalej o tym jaki olejek eteryczny, pozwoli wnętrzu Twojego domu nabrać charakteru.

CYTRYNOWY

Jeśli zdecydujesz się na użycie zapachów w postaci olejków eterycznych, polecam polegać na sprawdzonej i certyfikowanej marce, jednym z nich jest z pewnością doTerra; produkuje najczystsze olejki eteryczne, organizuje wysyłki za pośrednictwem swojej strony internetowej i dostarcza olejki i wszystkie ich pochodne (mydła w proszku, perfumy, detergenty) bezpośrednio do Twojego domu. W przypadku cytryny, biorąc pod uwagę wiele zastosowań, jakie można z niej zrobić, zaleca się ponadto, aby była czysta, ponieważ można ją również spożywać rano na pusty żołądek: upuść szklankę wody. Jeśli chodzi o korzyści płynące z rozprowadzania go w domu, to z pewnością cytryna jest bezcennym naturalnym środkiem dezynfekującym, więc jej aromatu nie trzeba przedstawiać. Dyfuzja do środowiska cytryny w olejku eterycznym jest lekarstwem na wszystko w okresach kaszlu i bólu gardła.

 

MIĘTA PIEPRZOWA

Niepowtarzalny zapach mięty łączy się z jej niezwykłą przydatnością w postaci zapachu, który latem odstrasza komary i oczyszcza powietrze. Jak powiedzieliśmy, dlatego szczególnie nadaje się do dyfuzji w gorącym sezonie właśnie ze względu na uczucie świeżości, które daje pomieszczeniom i które w najgorętsze letnie noce może naprawdę przynieść ulgę. Również w tym przypadku, w postaci czystego olejku eterycznego, można go dodawać kroplami do świeżej wody, aby zwiększyć uczucie chłodu.

 

EUKALIPTUS

Zostawiam to na koniec i przyznaję, że eukaliptus jest moim ulubionym. Ma głównie właściwości balsamiczne, wykrztuśne i przeciwzapalne. To idealny zapach, jeśli chcemy szerzyć uczucie czystego powietrza. Również w tym domu można go użyć, nakładając kilka kropel bezpośrednio na poduszkę w sypialni lub na poduszki w pozostałych pokojach. Eukaliptus ma praktycznie wszystkie pozytywne aspekty pozostałych 4 esencji, ale charakteryzuje się prawdziwie uspokajającym zapachem, zarówno z sensorycznego punktu widzenia. i emocjonalne, co jest ściśle związane z zapachem.

 

 

Jeśli nie jesteś zdecydowany między 5 sugerowanymi zapachami, sugeruję wypróbowanie ich naprzemiennie przez kilka dni, a tym samym zrozumienie, który z nich jest dla ciebie bardziej, oceniając wszystkie składniki … wszystkimi zmysłami!