Komin na twarz – jakie spełnia zadanie w BHP?

W poniższym artykule dowiesz się dlaczego komin na twarz może przydać się zarówno Tobie, jak i Twoim pracownikom. Wyjaśnimy w nim również dlaczego są nazywane wielofunkcyjną odzieżą. W ostatniej części artykułu wskażemy miejsce, w którym warto je zakupić. 

Komin na twarz  

Komin na twarz to rodzaj odzieży wielofunkcyjnej, która staje się coraz bardziej popularna wśród robotników, szczególnie tych zajmujących się remontami i budowlanką. Głównym jego założeniem jest oczywiście osłona szyi. Komin chroni nas wtedy zarówno przed wiatrem jak i przed chłodem, co w okresie jesienno-zimowym może zapewnić nam dużo większy komfort pracy. Oprócz tego komin wykorzystasz między innymi jako: 

  • opaska na rękę. Będzie to nie tylko jej zabezpieczenie, ale również pozwoli Ci wycierać pot z czoła w czasie ciężkiej pracy i wysokich temperatur.  
  • kominiarka. Materiału jest na tyle dużo, że z powodzeniem zakryje zarówno naszą szyję jak i usta uszy i głowę. Dzięki cienkiemu materiałowi można go stosować nawet pod kask.  
  • gumka do włosów. Komin pozwoli Ci na spięcie włosów, które z pewnością przeszkadzają Ci w wykonywaniu części prac robotniczych. Dzięki temu nie będziesz musiała martwić się o ich zabrudzenie.  
  • czapka. Dzięki niemu uchronimy nasze włosy w sytuacji kiedy nie zabraliśmy innego nakrycia głowy. Pogoda w Polsce potrafi być nieprzewidywalna, w związku z czym warto przygotować się na każdą ewentualność! 

Oczywiście kominy na twarz sprawdzą się nie tylko w pracy, ale również i na co dzień! Będą one pomocne szczególnie dla osób aktywnych, które chcą uprawiać sport w cięższych warunkach atmosferycznych, na przykład w trakcie niskich temperatur wczesnym rankiem. Ochronią nas one przed wiatrem, piaskiem, pyłem, kurzem i chłodem – zwiększając nasze bezpieczeństwo. Wykonywane są z elastycznego materiału, w związku z czym dopasują się do każdej sylwetki oraz wieku osób, które je zakupiły.  

Gdzie kupić komin na twarz? 

Warto w tym przypadku postawić na sprawdzony sklep, który specjalizuje się w produktach BHP, gdzie priorytetem jest zapewnienie użytkownikom bezpieczeństwa. Idealnym przykładem jest komin na twarz dostępny w ofercie firmy efektbhp.pl. Zrobiony jest w stu procentach z poliesteru co wpływa na bardzo wysoką jakość wykonania i komfort użytkowania. Niska cena sprawia, że możesz zakupić komin dla wszystkich członków swojej rodziny bądź dla wszystkich pracowników, jednocześnie nie nadszarpując tym samym swojego budżetu. To idealny stosunek ceny do jakości. Nie zwlekaj, zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich już dziś!