Co kryją w sobie olejki eteryczne?

Olejki eteryczne służą do pobudzania zmysłu węchu poprzez aromaterapię. Dzięki nim znajdziesz się bliżej natury. Po więcej informacji ze świata natury zapraszamy do serwisu https://www.wokolnatury.pl/

Olejki eteryczne można również mieszać z ulubionym kremem i stosować bezpośrednio na skórę lub włosy. Istnieje wiele rodzajów olejków eterycznych. Poniżej znajduje się charakterystyka kilku najpopularniejszych olejków.

 

Olejek miętowy

Olejek miętowy ma pyszny zapach, który pobudza i oczyszcza drogi oddechowe. Odnotowano również korzyści w przypadku objawów jelita drażliwego.

Olejek lawendowy

Olejek eteryczny z lawendy zapewnia kojący i relaksujący zapach. Jest często stosowany w aromaterapii do łagodzenia stresu. Jest również świetnym olejkiem do masażu po zmieszaniu z balsamem do ciała lub oliwką.

Olejek z drzewa herbacianego

Uważa się, że olejek z drzewa herbacianego ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Stosowany jest w leczeniu ran i zwalczaniu łupieżu. Olejek z drzewa herbacianego można dodawać do szamponów lub stosować w postaci rozcieńczonej na skórę w przypadku drobnych infekcji grzybiczych, takich jak grzybica stóp. Może podrażniać oczy, dlatego należy zachować ostrożność.

Olejek z bergamotki

Olejek eteryczny z bergamotki pochodzi ze skórki owoców Citrus bergamia, połączenia pomarańczy i cytryny. Jego uwodzicielski i charakterystyczny zapach wzmacnia balsamy do ciała, olejki do masażu. Olejek eteryczny z bergamotki może pomóc zredukować stres. Zawiera związki, które mogą również pomóc złagodzić ból i stany zapalne.

Olejek sosnowy lub pichta syberyjska

To dwa rodzaje olejku, który swym zapachem przypomina las. Ma dość intensywny zapach, który działa kojąco podczas przeziębienia pozwalając oczyścić drogi oddechowe.

 

Świat olejków eterycznych jest z pewnością bardzo fascynujący. Można z nich wytworzyć niezliczoną ilość produktów, które są szeroko stosowane do pielęgnacji ciała. Zaleca się ich stosowanie wraz z dyfuzorem co przynosi ogromne korzyści dla każdego.

1 komentarz

  1. Używam olejek z drzewa herbacianego i jestem bardzo zadowolona, radzę się jednak najpierw upewnić, czy nie powoduje reakcji alergicznych.

Komentarze wyłączone.